Kabiny prysznicowe – gotowe czy na wymiar?

Kabiny prysznicowe – gotowe czy na wymiar?

Aranżując łazienkę stajemy przed wieloma dylematami. To zazwyczaj najmniejsze pomieszczenie w domu wbrew pozorom sprawia niektórym duże problemy, jeśli chodzi o jego funkcjonalne urządzenie. Jednym z podstawowych wyborów podczas projektowania łazienki jest wybór prysznica lub wanny. Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie bardziej popularna przede wszystkim ze względu na wygodę podczas korzystania, oszczędność wody i miejsca w łazience. Jednak to nie koniec problemów przed, którymi stoją domownicy. Na jakie kabiny prysznicowe się zdecydować?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kabiny prysznicowej?

Podczas wyboru kabiny prysznicowej koniecznie trzeba kierować się jej rozmiarem i kształtem. Należy ją dostosować przede wszystkim do wymiarów łazienki. Istotne jest również to jak otwierają się jej drzwiczki. Te otwierające się na zewnątrz są zdecydowanie bardziej praktyczne i mniej problemowe ze względu na to, że nie potrzebują dodatkowych systemów jezdnych. Dzięki temu są one dużo mniej awaryjne.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę także na specyfikację kabiny prysznicowej. Jakość materiałów, z których jest ona wykonana przekłada się bowiem na jej codzienne użytkowanie. Kabiny wyposażone w powłokę ochronną są o wiele bardziej wytrzymałe i dużo prostsze w utrzymaniu w czystości. Szkło kabiny pod wpływem wody oraz różnych środków chemicznych używanych do czyszczenia jest narażone na wiele uszkodzeń. Dzięki takiej powłoce jego powierzchnia będzie dużo bardziej gładka i odporna na różne zniszczenia.

Wybór kabiny prysznicowej to często decyzja na lata. Najlepiej nie oszczędzać na jej zakupie. Dzięki temu będzie ona służyć przez dłuższy czas. Poprzez zastosowanie lepszych jakościowo materiałów będzie ona prostsza w utrzymaniu w perfekcyjnym stanie.

Gotowe kabiny prysznicowe – czy warto je kupić?

Ze względu na ilość dostępnych na rynku modeli gotowych kabin prysznicowych raczej nie ma większego problemu, jeśli chodzi o jej dopasowanie do standardowej łazienki. Łatwo jest również dopasować ją do wybranego stylu aranżacji wnętrz.

gotowe kabiny prysznicowe

Producenci oferują bowiem szeroki wybór kabin prysznicowych. Mają różne kształty i rozmiary. Są wykonane z jakościowych materiałów. Także posiadają stosowne udogodnienia, które pozwalają na proste i wygodne korzystanie z kabiny prysznicowej każdego dnia. Dużą zaletą gotowych kabin prysznicowych jest przede wszystkim ich łatwa i szybka dostępność. Dzięki temu klient zyskuje szeroki dostęp do oferty danego producenta już w kilka chwil.

W wielu sklepach można również dokładnie przyjrzeć się jakości wykonania produktu oraz ocenić materiały, z jakich została stworzona kabina prysznicowa. Po jej wyborze pozostaje nic innego jak tylko zamontować ją w swojej łazience. To nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Podczas instalacji gotowych kabin prysznicowych nie są wymagane również dodatkowe prace wykończeniowe, co znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces.

Przed zakupem gotowej kabiny prysznicowej bezwzględnie należy sprawdzić, czy jej wysokość oraz szerokość będzie pasowała do wymiarów danej łazienki. Również czy podczas otwierania drzwiczek nie będzie kolizji z meblami, czy innym wyposażeniem łazienki. Szczegółowe zmierzenie przestrzeni, w której ma się znajdować kabina prysznicowa pozwoli na szybkie dobranie tego elementu do swojej łazienki.

Kabiny prysznicowe na wymiar – konieczność, czy niepotrzebny luksus?

Kabina prysznicowa na wymiar to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które posiadają niestandardowy wymiar łazienki, przez co trudno jest znaleźć gotowe rozwiązanie, jak i dla tych, którzy nie znaleźli gotowej kabiny prysznicowej, która spełnia ich oczekiwania pod względem estetycznym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest szczegółowe zaprojektowanie każdego elementu kabiny. Przez co fantastycznie współgra ona z innymi elementami wyposażenia łazienki, tworząc spójne i przejrzyste wnętrze, w którym relaks to czysta przyjemność.

kabiny prysznicowe na wymiar

Wybierając kabinę prysznicową na wymiar w prosty sposób można dopasować jej rozmiar do konkretnej łazienki, przez co idealnie pasuje ona do tego miejsca. Dobrze sprawdza się więc w łazienkach, w które mają nieszablonowy kształt i powierzchnię. 

Wybierając kabinę prysznicową na wymiar ma się także wpływ na jakość materiałów, z jakich wykonane są poszczególne jej elementy. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba jednak pamiętać, że jest ono bardziej kosztowne, niż wybór gotowej kabiny prysznicowej. Nie jest to też produkt, który jest dostępny od ręki. Poprzez proces projektowy oraz szczegółowe tworzenie kabiny prysznicowej czas, w którym będzie ona zdobić łazienkę znacznie się wydłuża.

Stworzenie kabiny prysznicowej na wymiar może okazać się zbawienne również, w przypadku gdy ma z niej korzystać osoba starsza lub niepełnosprawna. Można wtedy z łatwością dobrać antypoślizgowe powłoki i dopasować jej wymiar tak, by korzystanie z niej było bezpieczne. W takim przypadku wybór kabiny prysznicowej na wymiar może okazać się wręcz koniecznością. Znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie zarówno osoby starszej lub niepełnosprawnej, jak i jej opiekunów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *