Robot sprzątający – warto kupić?

Robot sprzątający – warto kupić?

Robot sprzątający to nowoczesne urządzenie, które ma na celu wyręczyć nas w codziennych obowiązkach. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu przemieszcza się po naszym domu sprzątając powierzchnie. System pozwala planować im drogę sprzątania oraz orientować się w przestrzeni. Świetnie radzi sobie na różnych powierzchniach, dywany, płytki i panele.

Jak działa robot sprzątający?

Robot ma wbudowany akumulator, który pozwala na prace bez kabla. Raz na jakiś czas chcąc się naładować, automatyczny odkurzacz wraca do stacji dokującej, która ma stały dostęp do prądu. Dzięki rozwijającej się technologii robot sprzątający zadba o nasz podłogi, tak aby były zawsze i lśniące.

Oprogramowanie pozwala nam zaplanować kiedy i gdzie robot ma sprzątać. W szybki i łatwy sposób możemy ustalić harmonogram jego pracy, dni a nawet godziny, w ten sposób wracając do domu nasze mieszkanie jest czyste i lśniące. Ze względu na wbudowana nawigację możemy go kontrolować. Za pomocą aplikacji mamy możliwość sprawdzenia gdzie się znajduje. Nie musimy być w jego pobliżu, wystarczy zdalnie uruchomić sprzątanie.

W łatwy sposób możemy nawigować jego pracę, tworzyć wirtualne ściany oraz kierować go w wybrane przez nas miejsce. Odkurzacz automatyczny posiada wbudowaną kamerę, która doskonale tworzy mapy mieszkania, kontrolując wszystkie przeszkody oraz ściany. Dzięki temu robot omija napotkane przeszkody oraz nie wraca ponownie w odkurzone miejsca. Jest o wiele mniejszy od tradycyjnego odkurzacza, wymaga mało miejsca.

automatyczny odkurzacz

Podział robotów sprzątających ze względu na funkcje:

Robot odkurzający

Robot odkurzający jest najbardziej popularnym produktem wśród robotów sprzątających. Zastępuje tradycyjne odkurzacze, sprząta dywany, panele, płytki oraz inne powierzchnie. Radzi sobie z kurzem, sierścią i innymi zniszczeniami znajdującymi się na powierzchni. Dzięki zaawansowanej technologii precyzyjnie sprząta mieszkanie.

Robot mopujący

Rozwiązanie mopa myjącego umożliwia sprzątanie na mokro. Posiada wbudowany pojemnik na wodę oraz specjalną ściereczkę z mikrofibry, która w bardzo dokładny sposób myje różne powierzchnię. Świetnie radzi sobie myjąc panele oraz płytki.

Robot odkurzająco-mopujący

Jest to inteligentny robot, zwany robotem hybrydowym, który nie tylko odkurza powierzchnię, ale dodatkowo je też myje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, łączy w sobie tradycyjne odkurzanie oraz mopowanie. Innowacyjne i kompaktowe urządzenie sprawdzi się na wielu powierzchniach. To rozwiązanie 2 w 1 sprawi ze podłoga będzie idealnie czysta.

jak wybrac odkurzacz automatyczny?

Na co zwrócić uwagę wybierając automatyczny odkurzacz?

Producenci zasypują nas bogatą ofertą robotów sprzątających. Trudno jest nam zdecydować, który będzie dla nas odpowiedni. Decydując, który robot zostanie przez nas zakupiony warto zwrócić uwagę na pojemność pojemnika na odpadki. W zależności od wielkości naszego mieszkania, możemy określić potrzebę rozmiaru pojemnika na śmieci. To niewielkie urządzenie może pomieścić nawet zbiornik o pojemności prawie 1 litra, z pewnością będzie wystarczający.

Na dokładność sprzątania wybranego robota duży wpływ ma moc silnika. Ma to ogromny wpływ na siłę ssania, szybkość oraz dokładność sprzątania. Robot sprzątający o mocy powyżej 35 W będzie pracował szybko i efektownie. Decydując jaki robot sprzątający wybrać należy zwrócić uwagę na czas pracy. Ważne aby robot na jednym ładowaniu mógł pracować przynajmniej godzinę. Jest to czas w którym powinien posprzątać średniej wielkości mieszkania, im ono jest większe tym czas pracy robota dłuższy. Ze względu na bezpieczeństwo robota oraz przedmiotów w naszym mieszkaniu należy zapoznać się z czujnikami. Dzięki nim robot jest w stanie zauważyć przeszkody i je sprawnie ominąć.

Wybierając robot sprzątający musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, tak aby spełniał on nasze oczekiwania. Ten inteligentny sprzęt wyręczy nas w obowiązkach domowych, sprawi że nasze podłogi będą czyste i lśniące. Na pewno nie będziemy żałować tej decyzji, uzyskany wolny czas kiedy on sprząta, można spożytkować na rozwijanie pasji oraz spotkania ze znajomymi.2 thoughts on “Robot sprzątający – warto kupić?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *