Szafa na wymiar czy tradycyjna?

Szafa na wymiar czy tradycyjna?

Szafa na wymiar, czy tradycyjna to taki mebel, na który, w każdym domu czy mieszkaniu musi znaleźć się miejsce. Pełni ona przeróżne funkcje. Najczęściej przechowywane są w niej ubrania, ale często także zabawki, tekstylia, czy nawet dokumenty. Jest bardzo często także ładnym i stylowym dodatkiem do nowoczesnej przestrzeni, a niekiedy może pełnić funkcję niewielkiej garderoby.

Wybór odpowiedniej szafy to więc całkiem poważna decyzja. Czy warto postawić na modele na wymiar, czy raczej tradycyjny gotowy mebel lepiej się sprawdzi? Czym kierować się przy wyborze?

Szafa tradycyjna. Dla kogo? 

W ofercie sklepów z meblami dostępne są przeróżne modele szaf. Różnorodna kolorystyka, wielkość, pojemność, czy ogólny wygląd. Te cechy sprawiają, że niemalże każdy znajdzie taką, jaka idealnie dopasuje się do stylu w wybranym mieszkaniu czy domu. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje szafę na już. Nie chce, bądź nie lubi długo czekać na dostawę, czy wykonanie mebla.

meble tradycyjne

Szafa tradycyjna świetnie także sprawdzi się wtedy, kiedy nie musi pomieścić dużej ilości rzeczy. Ma być także elementem wystroju, czy dekoracji. Można wówczas śmiało oglądać gotowe meble. Te potrafią być naprawdę piękne i ciekawie wykonane. Istotna jest też kwestia tego, ile osób będzie z szafy korzystało.  Małe szafy warto jest kupić w sklepie, dzięki temu można je obejrzeć i szybko nabyć.

Jeżeli planujemy kupić szafę, która posłużyć ma w naszym mieszkaniu  tylko na jakiś czas, to także dobry pomysł, aby wybrać sobie gotowy model ze sklepu. Kiedy zdecydujemy się na zmianę, będzie to po prostu mniejszy koszt i szybciej będzie można zamienić ją na inną.

Szafa na wymiar. Dla kogo?

Szafa na wymiar to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują dobrze zorganizowanej przestrzeni. Najczęściej duże szafy na wymiar mają za zadanie pomieścić sporą liczbę rzeczy. Pełnią funkcję schowka, spiżarki lub malutkiej garderoby. Dzięki temu, że są dopasowane do konkretnej przestrzeni, to idealnie pasują do miejsca, w którym są ustawione.

Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest także to, że szafa na wymiar najczęściej jest inwestycją na lata. Nie ogranicza przestrzeni, nie trzeba zastanawiać się, gdzie ją ustawić, a także czy na pewno się zmieści. To także idealny pomysł dla wszystkich wymagających klientów, którzy lubią decydować dokładnie o wszystkich detalach w swoim mieszkaniu. Chcą mieć kontrolę nad tym, jak finalnie będą wyglądać meble.

Oczywiście decyzja o takiej szafie wymaga cierpliwości, gdyż na stworzenie mebla trzeba będzie poczekać, a także wcześniej dokładnie ustalić z wykonawcą co i jak ma wyglądać.

meble, szafa na wymiar

Jaką szafę wybrać?

To, jaka szafa idealnie sprawdzi się do konkretnego mieszkania zależy od wielu czynników. Zakup tradycyjnej szafy będzie na pewno prostszy i szybszy. Szafa na wymiar będzie stworzona idealnie pod przeznaczoną na nią przestrzeń.

Warto brać pod uwagę kupno gotowych mebli wtedy, kiedy zależy nam na czasie, a także wtedy, gdy lubimy chodzić po sklepach i przeglądać najnowsze trendy. Szafa na wymiar będzie świetnie wyglądać w dużej przestrzeni, dzięki niej z pewnością łatwiej będzie przechowywać dużą ilość rzeczy w jednym miejscu. Szafy tradycyjne dostępne są w naprawdę niskich cenach, a niewielki mebel to często naprawdę całkiem niski wydatek.

Szafa na wymiar będzie za to solidnym meblem, który posłuży na lata. Przy wyborze odpowiedniej szafy do mieszkania czy domu należy kierować się tym, jaki mamy budżet i czego oczekujemy od tego niezwykle ważnego mebla. Szafa tradycyjna tak samo jak i ta robiona na wymiar może być dokładnie taka, jaką sobie wymarzymy i na pewno dobrze spełni swoją funkcję.1 thought on “Szafa na wymiar czy tradycyjna?”

  • To zależy od wielu czynników, charakteru pomieszczenia, pomysłu aranżacyjnego itp. Mam w domu jedno i drugie rozwiązanie i jestem zadowolona. Aśka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *