Szkło do kuchni i łazienki – warto?

Szkło do kuchni i łazienki – warto?

Zarówno w kuchni, jak i w łazience to ceramiczne płytki są montowane najczęściej. Jednak świat aranżacji wnętrz posiada dużo ciekawszych rozwiązań. Jednym z nich jest szkło do kuchni i łazienki, które doskonale komponuje się z różnymi wariantami kolorystycznymi.

Jest gładkie, wytrzymałe i odporne na przypadkowe zarysowanie. Doskonale znosi traktowanie toksycznymi środkami chemicznymi i detergentami. Właściwe ustawienie szklanej tafli potrafi dodać powiewu świeżości i stworzyć nowoczesny design.

Szklane płytki do kuchni.

szklane płytki

W miejscu, gdzie często spotyka się rodzina przy posiłkach jest często wiele przestrzeni. Jednym z rozwiązań, które może spodobać się domownikom jest szklany blat. Jest bardzo łatwy w utrzymaniu, po przygotowaniu posiłku można go błyskawicznie wytrzeć i po sprawie. Jest to dużo bardziej komfortowe rozwiązanie od zwykłej ceraty.

Doskonałym pomysłem może być zamocowanie na ścianie tafli szkła hartowanego. Charakteryzuje się ono odpornością na wysokie temperatury, jest kilka razy mocniejsze od zwykłego. Panele można dobrać pod względem kolorystycznym, a także faktury – tafle mogą być gładkie bądź matowe. Ciekawym rozwiązaniem jest kolorowanie szkła lub drukowanie grafik, które mogą być umieszczone pod panelem. To pozwala wzbogacić i urozmaicić wystrój kuchni. Szkło do kuchni to z pewnością doskonała alternatywa dla ceramicznych płytek.

Łazienka bez kafli? Szkło łazienkowe.

szkło w łazience

Szklane trendy nie omijają łazienek. Tradycyjnie w tym miejscu dominowała ceramika, ale coraz częściej można spotkać połączenie szkła z innymi materiałami. Dzięki temu można wybierać całą gamę motywów i komponować oryginalne rozwiązania.

Dobrym przykładem jest połączenie szklanych paneli z ceramiką lub kamieniem. Jest to bardzo higieniczne i łatwe w utrzymaniu. Tafle nie chłoną wilgoci, nie gromadzą brudu tak jak fugi. Można je umieścić w wielu konfiguracjach. Sprawdzą się jako drzwi do kabiny prysznicowej, w przestrzeni nad geberitem lub nad wanną.

Podobnie jak w kuchni można postawić na egzotyczne zdjęcie lub motywy. Dzięki temu każda wizyta w łazience na pewno nie będzie nudnym przeżyciem. Zamiast tradycyjnej glazury można zastosować panele lacobel, które posiadają specjalną osłonę antybakteryjną. W dekoracji łazienki można wykorzystać połączenie tafli szklanej z fototapetą. Odpowiednio dobrana fotografia jest łączona ze szkłem i uszczelniona silikonem. To skutecznie rozwiązuje problem wilgoci i pozwala na wzbogacenie aranżacji. Szkło do łazienki daje naprawdę sporo możliwości aranżacyjnych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *