Wiata na samochód zamiast garażu?

Wiata na samochód zamiast garażu?

Chcesz przechowywać i chronić swoje pojazdy bez budowania dodatkowego garażu w domu? Kiedy potrzebujesz niezrównanej trwałości i ochrony przed żywiołami, wiata na samochód to świetna inwestycja. Jeśli potrzebujesz trwałej ochrony przed każdą pogodą to wysokiej jakości rozwiązania, które przetrwają próbę czasu.

Co to jest wiata na samochód?

Wiata garażowa to częściowo lub całkowicie zadaszona konstrukcja. Zazwyczaj składa się z dachu pokrytego różnymi materiałami wspartego na stalowych lub drewnianych słupkach. Te mocne i solidne struktury w stylu otwartym są bardzo łatwe w utrzymaniu i mogą wypełnić każdą przestrzeń zewnętrzną.

W przeciwieństwie do garażu wiaty na auta nie posiadają drzwi i często nie mają ścian. Mają tylko odporny na warunki atmosferyczne dach i belki nośne. Ogólnie rzecz biorąc, dołączona konstrukcja powinna mieć co najmniej jedną ścianę, w zależności od tego, jak jest przymocowana do budynku. Zestawy ścienne są również dostępne dla niektórych modeli wolnostojących, co czyni je jeszcze bardziej przydatnymi.

Stalowe wiaty garażowe.

Wiaty samochodowe są dostępne w różnych stylach. Spotkamy te przeznaczone do łączenia z domem, garażem lub innym budynkiem, oraz wolnostojące, zaprojektowane do montażu praktycznie w dowolnym miejscu. Konstrukcje ze stali ocynkowanej skutecznie chronią przed korozją, odpryskiwaniem i rdzą. Modele z dodatkową powłoką winylową zapewniają najwyższą trwałość i wytrzymałość wiaty. Trwała warstwa na ocynkowanej stali ma kilkukrotnie większą grubość niż standardowe konstrukcje stalowe. Pomaga w ochronie przed zadrapaniami, rdzą, korozją i zapewnia najwyższy poziom ochrony przed warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie dodaje połysku zewnętrznej części wiaty. Te wysokiej jakości budowle są dostępne zwykle zarówno w wersji wolnostojącej, jak i dołączanej, co zapewnia jeszcze większą wszechstronność i więcej możliwości.

Dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na wiaty garażowe?

Głównym powodem zakupu wiaty przez właścicieli domów jest ochrona pojazdów przed czynnikami atmosferycznymi, w tym słońcem, deszczem, lodem, gradem i śniegiem. Oprócz do ochrony zwykłych samochodów osobowych, może służyć też w przechowywaniu SUV-ów, pick-upów, łodzi, traktorów, a nawet kamperów.

Kiedy pojazd jest zaparkowany pod wiatą, na przedniej szybie nie tworzy się szron. Dzieje się tak, ponieważ dach działa jak bariera zapobiegająca ucieczce ciepła bezpośrednio do powietrza. Zamiast tego jest pochłaniane przez niego, a część jest następnie zwracana w stronę pojazdu.
Wiata jest bardzo wszechstronną konstrukcją i może pełnić różnorodne funkcje. Jest źródłem cienia użytku domowego, biznesowego i miejskiego. Dla niektórych modeli dostępne są również zestawy zadaszeń. Pozwalają one w szybki i prosty sposób przekształcić je w całkowicie zamkniętą budowlę.1 thought on “Wiata na samochód zamiast garażu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *