Czy są jakieś wady mieszkania w domu?

Czy są jakieś wady mieszkania w domu?

W większości przypadków życie w mieszkaniu to życie w mieście. Jest to poniekąd przeciwieństwo życia w domu, który najczęściej znajduje się na wsi lub na obrzeżach większych miast. Można oczywiście wybrać złoty środek, czyli mieszkać w domu w mniejszym mieście. Wiele zleży od zasobności naszego portfela. Skupmy się jednak na temacie i przedstawmy wady mieszkania w domu.

Mieszkanie w mieście

Bardzo często kiedy słyszymy słowo dom to na myśl przychodzi nam słowo wieś. Miejsce, gdzie żyje się spokojniej, jednak czy nie jest to nieco uciążliwe? Często brak dobrych dróg, infrastruktury, komunikacji miejskiej, sklepu itd. W mieście mamy to niemal pod nosem. Łatwiej znaleźć prace blisko miejsca zamieszkania, nie trzeba dojeżdżać, wozić dzieci do żłobka, przedszkola, szkoły. Lepszy dostęp do opieki medycznej, kultury rozrywki. Mieszkając w bloku nie musimy martwić się ogrzewaniem, czy awariami w budynku. W domu jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Są to mocne argumenty, prawda?

Dom na wsi – wady mieszkania w domu za miastem.

Życie w domu na wsi ma swoje zalety, o których wspominamy w tym  wpisie, jednak trudno podważyć wszystkie powyższe argumenty przemawiające za mieszkaniem w mieście. Są to jednocześnie wady mieszkania w domu.

Można dodać jeszcze do tego wyższe koszty utrzymania, koszty dojazdów (często bez auta ani rusz), więcej obowiązków (sprzątanie, koszenie, odśnieżanie, dbanie o ogród). Jest tego sporo, podobnie jak ludzi i poglądów. Dlatego właśnie każdy musi podjąć tą decyzję samodzielnie i odpowiedzieć sobie na pytanie: dom, czy mieszkanie, miasto, czy wieś. A może właśnie wybrać złoty środek, czyli dom w mniejszym mieście.1 thought on “Czy są jakieś wady mieszkania w domu?”

  • Kilka wad mieszkania w domu by się znalazło: wysokie koszty utrzymania, często słaba lokalizacja i infrastruktura, dużo obowiązków (zawsze jest coś do zrobienia). jednak mimo tych wadach chciałabym mieszkać w domu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *