Tablica korkowa – praktyczna ozdoba każdego wnętrza

Tablica korkowa – praktyczna ozdoba każdego wnętrza

Tablica korkowa to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala połączyć planowanie z estetyką. Ma szerokie zastosowanie, zarówno w miejscu pracy, jak i w domowym zaciszu. Idealnie sprawdzi się jako pole do zabawy dla najmłodszych, ułatwi planowanie tym nieco starszym, a miłośnikom wystroju pozwoli na odrobinę fantazji. Przekonaj się, jak wiele zastosowań ma tablica korkowa!

Tablica korkowa – miejsce do zabawy dla młodszych

Tablica korkowa ma wiele zastosowań. Poza tymi bardziej praktycznymi, jak organizacja pracy czy obowiązków, doskonale sprawdzi się również w roli pola do zabawy dla najmłodszych. Korkowa tablica świetnie sprawdzi się w roli ozdobnego elementu, które dziecko może samodzielnie zorganizować, wieszając na nim między innymi pluszaki, obrazki, czy kolorowanki. Taka zabawa – oczywiście pod okiem rodzica – pozwala na rozwijanie kreatywności i twórcze działanie, które w przyszłości z pewnością korzystnie wpłynie na jego zmysł estetyczny.

Co więcej, na tablicy korkowej dziecko może umieszczać własne rysunki, czy pokolorowane obrazki, zmieniając tym samym tablicę w małe dzieło sztuki. Takie aktywności to nie tylko świata zabawa, ale także okazja do wspólnej zabawy, która zacieśnia więzi między dzieckiem a rodzicem. Trzeba jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dziecko powinno korzystać z pinezek tylko pod czujnym okiem dorosłych.

Tablice korkowe – praca i nauka zgodnie z planem

Tablica korkowa to także świetny sposób na organizację, zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i naukę. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku pozwoli ona na dokładne zaplanowanie obowiązków. Np. poprzez umieszczenie na niej planu dnia, listy zadań, czy planu lekcji. Na takiej tablicy można również umieszczać najważniejsze notatki typu memo, czy karteczki w stylu „to do”.

Naukę z pewnością ułatwią kartki, na których zapiszemy np. matematyczne czy fizyczne wzory, które musimy zapamiętać. Dobrym pomysłem jest również przypięcie do niej planu zajęć, rozpiski zadań domowych, czy pozalekcyjnych obowiązków.

Korkowa tablica w miejscu pracy i nauki

Jeśli zaś chodzi o pracę – tablica korkowa pozwoli usystematyzować zadania, a także zapamiętać najważniejsze z nich. To także świetny sposób, by nie zapomnieć o spotkaniach, ważnych telefonach, lub nadchodzących terminach. W takich przypadkach trzeba jednak zadbać o to, by tablica wisiała w widocznym miejscu, które każdego dnia rzuca nam się w oczy, np. nad biurkiem, przy łóżku, lub w miejscu pracy.

Estetyczny plan dnia? Z tablicą korkową to proste!

Tablica korkowa idealnie sprawdzi się również w roli planera czasu lub obowiązków domowych, pełniąc przy tym funkcję estetyczną. Można do niej przypiąć między innymi listę zakupów, nadchodzące rachunki, czy plan sprzątania – dzięki temu każdy z domowników będzie pamiętał o swoich obowiązkach, a ważne kwestie nie umkną nikomu.

Co więcej, taka tablica może również pełnić funkcję estetyczną. Korkową tablicę – także tę, która pełni funkcję planera, można dowolnie ozdobić, dopasowując ją do każdego wnętrza.

Tablica korkowa jako element dekoracyjny

Dzięki swojej powierzchni, do której w prosty sposób przymocujemy praktycznie wszystko, tablica z korka może stać się prawdziwym dziełem sztuki! Personalizacja ozdoby jeszcze nigdy nie była tak prosta. Do tablicy można np. przypiąć ulubione zdjęcia, pocztówki z wakacji, czy ulubione ozdoby.

Aby urozmaicić wygląd takiej tablicy, warto sięgnąć np. po suszone kwiaty, zabawne napisy, czy ledowe lampki. Niekwestionowaną zaletą tablicy jest to, że wybraną dekorację można zmieniać i modyfikować w dowolnym momencie, bez żadnego wysiłku. Wystarczy odpiąć pinezkę i zmienić interesujące nas zdjęcie, lub wymienić nieaktualną karteczkę na nową – to wszystko! Tablica nabiera nowego życia.

Dobrym pomysłem będzie również przymocowanie do tablicy sznurka, np. przy pomocy pinezek, który posłuży jako miejsce do przypinania drewnianych spinaczy. Jeśli chcemy zagospodarować miejsce na tablicy, warto przypiąć do niej także papierową lub materiałową kieszonkę. Ta posłuży np. jako schowek na ołówki czy długopisy.

Korkowa tablica daje wiele możliwości, których wykorzystanie zależy wyłącznie od naszego pomysłu i kreatywności. Jej zdecydowaną zaletą jest to, że sprawdzi się zarówno jako praktyczne miejsce do planowania czasu, jak i pole do zabawy i dekoracji. Odpowiednio wykorzystana, może pomóc w codziennym funkcjonowaniu domowników, będąc przy tym estetyczną ozdobą, idealnie dopasowaną do każdego wnętrza.1 thought on “Tablica korkowa – praktyczna ozdoba każdego wnętrza”

  • Moje dzieci je uwielbiają, szczególnie dekorować. Ja używałem w pracy, teraz pracuję z domu więc tez w nią zainwestowałem. Tablica korkowa, lub magnetyczna to praktyczna rzecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *