Dodatki i dekoracje do salonu

Dodatki i dekoracje do salonu

Tak jak aranżacja wnętrza Twojego salonu uwzględnia samą przestrzeń, tak również opiera się na Twoim stylu życia. W naszych domach, podświadomie (lub świadomie) przekazujemy to, co kochamy i doceniamy poprzez nasze rzeczy, które eksponujemy. Jest to szczególnie widoczne, jeśli chodzi o dodatki i dekoracje do salonu, które wybieramy. Sztuka, pamiątki, ozdoby – to tylko niektóre z przedmiotów, które często służą do dzielenia się wspomnieniami, przeżytymi historiami, a także do urozmaicenia wystroju wnętrza. Które z nich powinny znaleźć swoje miejsce jako element dekoracji?

Dekoracje do salonu, które powinny być obowiązkowym elementem wystroju.

Sztuka ścienna i fotografie

Nawet w najbardziej minimalistycznie wyposażonych domach, sztuka ścienna jest niezbędnym dodatkiem do Twojego salonu i jego uroczym uzupełnieniem. To co najlepsze w ściennej sztuce, to fakt, że może być użyty do stworzenia centralnego punktu w danym pomieszczeniu. W zależności od charakteru danej grafiki, może nadać całemu domowi dozy ciepła, elegancji lub pozytywnej energii.
 
Jednym z najczęstszych sposobów dla dekoracji ściennej jest równomiernie zbudowany i symetryczny układ. Możesz także postawić na wyjątkowość być i starannie ułożyć przedmioty w przypadkowy sposób, aby stworzyć elektryzującą i kreatywną przestrzeń.

obrazy w pokoju dziennym


Rośliny w pokoju dziennym

Dodanie roślin domowych lub kompozycji kwiatowych do salonu dosłownie ożywi nawet najbardziej ponure pomieszczenie. W zależności od rodzaju, rozmiaru i wybranej donicy lub wazonu, rośliny mogą pomóc w osiągnięciu kompletnego, nowoczesnego projektu.

Duże, opadające liście niektórych tropikalnych roślin i delikatne liście paproci mogą mieć efekt zmiękczający. Zapewniają równowagę surowemu układowi mebli. Rośliny zielone, takie jak sukulenty i kaktusy, mogą zapewnić niewymagającą konserwacji, dodatkową teksturę przestrzeni.

Pamiątki i figurki dodatkiem do salonu

Podczas gdy proces ich zdobywania jest najlepszą częścią tych elementów, to dekorowanie nimi wystroju jest równie satysfakcjonujące. Podążając za ustaloną paletą kolorów i eksperymentując z różnymi wysokościami i szerokościami sparowanych akcesoriów, możesz stworzyć atrakcyjny pejzaż składający się z nostalgicznych dla Ciebie przedmiotów.

wazony i wazy jako dekoracje do salonu

Wazy i wazony – praktyczne dekoracje do salonu

Używane pojedynczo jako dekoracja akcentu lub w wielowymiarowych parach dla równowagi. Wazony działają bardzo dobrze jako ich samodzielny dodatek lub platforma dla kwiatów. Stolik do kawy jest naturalnym obszarem dla wazonów i mis.
 
Wazony możemy umieszczać w dowolnym miejscu. Tam, gdzie nie zakłócą reszcie aranżacji i nie rozbiją się. W przypadku, gdy wazon jest cenną pamiątką, przezroczysta gablotka jest ciekawym i przyciągającym spojrzenie sposobem na bezpieczne przechowywanie i eksponowanie delikatnego przedmiotu.1 thought on “Dodatki i dekoracje do salonu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *