Jakie płytki do małej łazienki wybrać?

Jakie płytki do małej łazienki wybrać?

Pomieszczenia o niewielkich wymiarach zwykle nastręczają wielu wyzwań. Zaprojektowanie takiej przestrzeni wymaga nie lada zmysłu koncepcyjnego. Właściwy układ funkcjonalny wymaga, aby wnętrze spełniało swoją rolę, było wygodne i estetycznie wykonane. W przypadku małej łazienki jest to dużo trudniejsze, ponieważ poza aranżacją wnętrza dochodzi  budowa rozwiązań hydraulicznych – tych wszystkich rur, kolanek i baterii. Na szczęście współczesne rozwiązania pozwalają pogodzić ogień z wodą. Jakie więc wybrać płytki do małej łazienki?

Płytki „powiększające” przestrzeń

Jedną z ciekawszych koncepcji jest montaż płytek, które doskonale rozpraszają światło. Dzięki gładkiej i jasnej fakturze pozwalają poczuć się komfortowo. Sprawiają, że pomieszczenie staje się optycznie dużo obszerniejsze.

Płytki doskonale kryją w swym wnętrzu armaturę i doskonale wyglądają. Są łatwe do czyszczenia i niezwykle trwałe. Należy pamiętać, aby nie montować tych płytek na podłodze, ponieważ śliska nawierzchnia sprzyja upadkom. Tu lepiej sprawdzą się matowe kafle lub gres półpolerowany.

Małe kafelki w łazience.

Na ścianie niedużej łazienki można zastosować niewielkie płytki w kształcie cegiełek lub heksagonu. Mozaiki są kalibrowane, mają cieniutkie brzegi i wyglądają bardzo atrakcyjnie po nałożeniu fugi. Wnętrze pokryte takimi płytkami wygląda na przytulne, bardzo solidne. Sprawdzą się zarówno do ściany, jak i na podłogę. Jest to dosyć oryginalne rozwiązanie, które doskonale podkreśli charakter właściciela łazienki.

Dużą rolę w aranżacji pełnią kolory. Płytki heksagonalne w kolorach pomarańczy czy żółci będą ocieplały łazienkę. Wprost idealne dla ogniska domowego.

Kafle dużego formatu.

Co zaskakujące w małych łazienkach sprawdzają się duże, wielkoformatowe płyty. Są łatwe w montażu i nie wymagają łączenia za pomocą fug. Dzięki swojej formie zwiększają optycznie rozmiar łazienki i doskonale współgrają z ciasnotą wnętrza. Zlewają się w jedną, dużą płaszczyznę i skutecznie pozwalają zapomnieć o niewielkiej przestrzeni. Jeśli dodać do tego jasne barwy, to można uzyskać bardzo efektowne aranżacje.

duże płyty łazienka

A może płytki z dekorem?

Niewątpliwie ciekawą koncepcją jest zamontowanie w łazience płytek z dekorem. Są to płytki o zróżnicowanej strukturze i fakturze. Pozwalają w wygodny sposób zmieniać optycznie wysokość łazienki. Jeśli pomieszczenie jest za niskie, to zastosowanie określonego wzoru pozwoli tę łazienkę „podwyższyć”. Najlepiej zdecydować się na jeden dominujący motyw, który będzie wyznaczał styl pomieszczenia. Dekory są coraz częściej stosowane przez projektantów ze względu na ich fakturę i zdolności aranżacyjne.1 thought on “Jakie płytki do małej łazienki wybrać?”

  • Sugerując się zdjęciami w artykule to duże płytki prezentują się lepiej w małym pomieszczeniu, przynajmniej moim zdaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *