Podłoga w salonie – przykładowe rozwiązania

Podłoga w salonie – przykładowe rozwiązania

Salon jest przestrzenią stworzoną do relaksu. To miejsce pełniące jednocześnie funkcję reprezentacyjną, dlatego nie tylko trwałość elementów wykończenia, ale również estetyka się liczy. Spośród wszystkich elementów aranżacyjnych składających się na pierwsze wrażenie, na czoło wysuwa się podłoga w salonie.

Zachwyt dostrzeżony w oczach gości, którzy nas odwiedzają, jest bezcenny. Sprawdźmy, jakie opcje mamy do wyboru.

Ponadczasowa podłoga drewniana

Współczesne drewniane podłogi odeszły daleko od swoich poprzedników, czyli jasnego parkietu układanego w jodełkę. Podłogi z grubych listew z drzewa rodzimego i egzotycznego to ikona elegancji i stylu wręcz stworzonego dla każdej aranżacji wnętrzarskiej. Różnorodny sposób układania desek, oraz metoda ich wykończenia pozostawia ogromne pole dla kreatywności.

Z impetem powróciły do łask naturalne i piękne drewniane podłogi olejowane, które podkreślają usłojenie i barwę surowca. Podłogi olejowane charakteryzują się aksamitnym matowym wykończeniem wpisującym się idealnie w styl nowoczesny, podczas kiedy lakierowane świetnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznych.

podłoga w salonie

Ekonomiczne panele podłogowe.

Ogromny wybór wzorów, tonacji i parametrów wytrzymałościowych wsparty korzystną ceną powoduje, że panele są nadal najchętniej wybieranym materiałem na podłogi w salonie. Kluczowa jest również łatwość montażu, z którym poradzi sobie nawet niezorientowana w tematyce wykańczania wnętrz osoba.

Przedział cenowy rozpoczyna się już od kilkunastu złotych za metr kwadratowy, więc jest to najbardziej ekonomicznie uzasadniony wybór spośród wszystkich okładzin podłogowych. Warto zwrócić uwagę również na panele winylowe zaskakujące nowoczesnym dizajnem.

Betonowa podłoga w salonie?

We wnętrzach stylizowanych na loftowe i minimalistyczne betonowa posadzka dopełnia swoją surową formą nowoczesną aranżację. Trwały, odporny na uszkodzenia i bardzo łatwy w utrzymaniu czystości beton przeżywa swój rozkwit w mieszkaniach i domach. Aby uzyskać ten niesztampowy design, najlepiej zlecić położenie podłogi betonowej fachowcom. Jest to jednak inwestycja na lata, więc warta swojej ceny.

Gresy i płytki wielkoformatowe.

podłoga w salonie płytki

Płytki wielkoformatowe i gresy na podłogach to rozwiązanie komfortowe szczególnie w salonach, w których funkcjonuje ogrzewanie podłogowe. Bardzo duży wybór wzorów, formatów i kolorów pozwala na szybki i prosty wybór pasujący do koncepcji wystroju wnętrz. Hitem ostatnich sezonów są płytki imitujące drewno, lub beton. Łatwość utrzymania czystości, trwałość i odporność na ścieranie to tylko niektóre z zalet płytek ceramicznych na podłogach w salonie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *