Przechowywanie – praktyczne rozwiązania

Przechowywanie – praktyczne rozwiązania

Przechowywanie rzeczy w domu może sprawić niemało trudności. Jednak są na to sposoby, dzięki którym nie będziesz się martwić o bałagan czy „szuflady wstydu”, do których wkładasz wszystko, co tylko znajdzie się pod ręką. Dzięki praktycznym rozwiązaniom, które poznasz w artykule każdy przedmiot znajdzie swoje idealne miejsce.

Szafa na wymiar

Szafa na wymiar może być bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w małych przestrzeniach, w których brakuje miejsca. Dzięki dokładnie zaprojektowanej szafie możemy dokładnie dopasować ją do możliwości naszego mieszkania.
Szafa na wymiar, która jest dobrze zaprojektowana zmieści w sobie wszystkie drobne przedmioty, jak również nasze ubrania (zimowe kurtki, które zwłaszcza latem trzeba gdzieś przechowywać).

przechowywanie w szafie

Dzięki możliwościom jakie daje nam taki mebel w naszym domu zapanuje porządek. Dodatkowo warto w niej zastosować różnego rodzaju systemy przegródek, pudełek i organizerów.

Taka szafa pozwoli nam też na maksymalne wykorzystanie powierzchni do przechowywania, bo najczęściej zajmuje pełną powierzchnię ściany od podłogi do samego sufitu. Szafę można pięknie dopasować do każdego wnętrza by stała się jego ozdobą i nie przytłoczyła nawet najmniejszej przestrzeni.

Komoda z wygodnym systemem szuflad

Komoda to chyba jeden z najpopularniejszych mebli obecnych w naszych domach. Dobrze zaprojektowana komoda z systemem szuflad pozwoli nam na przechowywanie przedmiotów w estetycznym porządku. Dodatkowo stwarza możliwość zastosowania przegródek, koszyczków czy organizerów, które pięknie porządkują każdą przestrzeń.

Komoda świetnie sprawdzi się do przechowywania zastawy stołowej, ręczników, ściereczek, drobnych przedmiotów, ale też naszych ubrań. Jest to mebel, który dobrze sprawdza się w małych przestrzeniach, gdzie brak miejsca na duże meble.

przechowywanie w komodzie

Łóżko z możliwością przechowywania

Kupując łóżko oprócz wygody odpoczynku i spania, warto zwrócić również uwagę na to czy łóżko ma możliwość przechowywania.

Łóżka z dużą skrzynią do przechowywania bardzo dobrze sprawdzą się jeśli chcemy uporządkować przestrzeń w mieszkaniu. Możemy w nich przechowywać ubrania zapakowane w worek próżniowy, dodatkową pościel lub zapakowane w pudełka drobniejsze przedmioty.

Jeśli łóżko nie ma skrzyni do przechowywania warto zwrócić uwagę na przestrzeń pod nim. Duża przestrzeń pozwoli nam na przechowywanie rzeczy w koszach i pudełkach pod łóżkiem.

Kanapa, sofa lub narożnik jako miejsce do przechowywania

Sofy i kanapy często posiadają duże skrzynie do przechowywania. Sprawdzą się jako miejsce do przechowywania zimowej odzieży, dodatkowej pościeli, walizek, których nie mamy gdzie upchnąć. Możemy w nich schować także koce czy dodatkowe poduszki dekoracyjne.

Pudełka, koszyczki i pojemniki

Pudełka i koszyki dają nam możliwość uporządkowania przestrzeni bez dodatkowych mebli. Niektóre z nich są na tyle ozdobne, że możemy pozostawić je na wierzchu jako element dekoracji. Część z nich ułatwi nam porządkowanie przestrzeni naszej szafy lub łóżka.

pudełka do przechowywania


Segregowanie kolorami

Segregowanie przedmiotów czy ubrań kolorami ułatwi nam ich odnalezienie, a także wprowadzi do wnętrza naszego domu ład i harmonię. Zwłaszcza w przypadku ubrań jest to świetny sposób na szybkie odnalezienie elementów stylizacji, ale również zapewniające znacznie wyższy poziom estetyki w naszym mieszkaniu.

Grupowanie według kategorii i przeznaczenia

Jednym ze sposobów ułatwiających przechowywanie i porządkowanie jest układnie przedmiotów i ubrań wg kategorii i ich przeznaczenia. Możemy tak rozplanować pudełka, szuflady czy półki by znalazły się na nich przedmioty tylko z jednej kategorii.

Przechowujemy więc ze sobą tylko spodnie, bluzki znajdą miejscu już na innej półce bądź w szufladzie. Możemy też dzielić je na rzeczy letnie i zimowe. W grupowaniu kategorii pomogą nam pudełka i kosze.
Przechowywanie zapewni nam porządek i estetykę, ale również znacznie ułatwi codzienne funkcjonowanie. Dzięki porządkowi zyskamy więcej czasu i szybciej odnajdziemy potrzebne nam rzeczy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *